Wspieraj kulturę z nami!

Pandemia w Kulturze

W wyniku rozwoju pandemii COVID19, cała branża kulturalna i rozrywkowa, a właściwie cały świat, znalazł się w obliczu bezprecedensowego, nieprzewidywalnego kryzysu. Artyści, jak i tysiące innych osób, które obsługują kulturę w ramach naczyń połączonych, znalazło się w beznadziejnej sytuacji.

Pandemia w naszej Fundacji

Spadek obrotów w kwietniu w naszym przypadku wyniósł 93%. Zatrudniamy ponad trzydziestu stałych pracowników, kilkudziesięciu kolejnych w trakcie sezonu oraz współpracujemy ściśle z wieloma podmiotami, których życie oparte było o nasze wydarzenia. Ich brak pozostawił wielu bez środków do życia.

Przyszłość

Mamy świadomość, że niektóre przewidywania w zakresie możliwości realizacji imprez przyjmują, że koncerty w znanej nam formie mogą powrócić dopiero jesienią 2021 roku. Stopniowe odmrażanie gospodarki nie sprawi, że instytucje kultury natychmiast zapełnią się goścmi i widzami.

Zdrowemu ciału będzie potrzebny zdrowy duch. Dlatego Fundacja ACADEMICA podejmuje walkę. Chcemy utrzymać załogę oraz prowadzić działalność kulturalną. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby przetrwać.

STUDIO W SIECI

Studio w Sieci - projekt realizowany przy współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów AGH, który przenosi działalność kulturalną ACK Klub Studio do Internetu. W programie przewidujemy warsztaty rozwojowe, programy satyryczne, wywiady i koncerty na żywo! Więcej na:

TRZYMAM BILET

Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie i kredyt zaufania. Zachęcamy wszystkich do odłożenia w czasie wniosku o zwrot środków za bilety na przeniesione wydarzenia oraz do zamiany środków na vouchery ze zniżkami na zakup biletów w przyszłości.

ZAMAWIAM LOKALNIE - BGH

Z okazji Jubileuszu 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, powołano Browar Górniczo-Hutniczy w należącym do AGH Klubie Studio. Wszystkie zakupy produktów BGH przyczyniają się do wsparcia naszej działalności kulturalnej.

ZŁOTY BILET - SYNESTEZJE

To wspólna akcja Allegro oraz eBilet, której celem jest wsparcie sektora kultury w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19. W ramach akcji dostępne są ekskluzywne oferty do instytucji kulturalnych. Mają charakter unikatowy i specjalny, nie są dostępne w standardowej ofercie.

LUDZIE KULTURY

Fundacja skutecznie pozyskuje środki na ochronę miejsc pracy, między innymi z Tarczy Finansowej PFR, Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej oraz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Pomoc dla naszych pracowników jest dla nas obecnie kluczowym zagadnieniem.

BILET WSPARCIA

To możliwość zakupu voucheru na przyszłe wydarzenia. Bądźcie z nami w pierwszym rzędzie, gdy tylko będzie można! Każda zakupiona cegiełka zniżka na zakup biletu w serwisie Going, na wydarzenia organizowane przez Fundację Academica.

ZAMAWIAM LOKALNIE - OLIWKA KUCHNIE ŚWIATA

Mały lokal powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zarówno artystów, jak i klientów na usługi gastronomiczne w prowadzonych przez Fundację ACADEMICA obiektach. Wszystkie zakupy w Oliwce przyczyniają się do wsparcia naszej działalności kulturalnej.

ZŁOTY BILET - JUWENALIA KRAKOWSKIE

To wspólna akcja Allegro oraz eBilet, której celem jest wsparcie sektora kultury w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19. W ramach akcji dostępne są ekskluzywne oferty do instytucji kulturalnych. Mają charakter unikatowy i specjalny, nie są dostępne w standardowej ofercie.

Razem przeciwko zarazie!

W ramach chęci współdzielenia się zasobami, chcemy włączyć się do współpracy z krakowskim środowiskiem artystycznym. Możemy zaoferować między innymi współpracę w zakresie:

  • produkcji i postprodukcji dźwięku na bazie Studio Muzycznego Kotłownia,
  • realizacji wydarzeń online z Klubu Studio,
  • prezentacji dzieł sztuki w przestrzeni Klubu Studio,
  • i wiele innych.
  • Będziemy zachęcać do wspólnego działania artystów, agencje, instytucje rządowe i samorządowe oraz przedsiębiorców. Współpraca może przyjąć formę nagród, bonów kulturalnych, wspólnych realizacji i przedsięwzięć.